КОРОНАВІРУС

https://covid19.gov.ua/zakladam-okhorony-zdorovia

Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 серпня

Регіони позначатимуть зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення Covid-19, залежно від епідемічної ситуації. Маркуватиме регіони автоматизоване програмне забезпечення на основі алгоритмів і даних. Національна комісія ТЕБ та НС затверджуватиме дані.

/Files/images/def5704474c572a13a9758c8202abc38aca0c24f.jpeg

У зв’язку з поширенням COVID-19, оголошено карантин та навчання переведено в онлайн формат. Уряд розробив інструменти дистанційної роботи, щоб не зривати навчальний процес та зробити його максимально доступним.Більше інформації наmon-covid19.info

  1. Батькам
  2. Вчителям
  3. Навчання

Оновлено 3 серпня

1. Як говорити зі своїми дітьми про COVID-19?

Поради для батьків, які допоможуть в розмові з дітьми
8 порад, як заспокоїти і захистити дітей

Що повинні знати батьки про новий вірус
Як захистити вас та ваших дітей - оновлено

2. Вчителям

  • Онлайн освіта для вчителів

Для полегшення переходу на цифрове навчання, вчителі можуть використовувати освітній серіал “Карантин: онлайн-сервіси для вчителів". Він допоможе побудувати правильну та ефективну роботу з учнями, батьками на період карантину.

  • Як працюють вчителі на період карантину?

Педагоги працюють у гнучкому та дистанційному режимі. За законом, для них зберігається середня заробітна плата.Вчителі та викладачі, які виконують іншу організаційно-педагогічну роботу, отримують заробітну плату за встановленою тарифікацією.

  • Чи відправлятимуть вчителів у відпустки за власний рахунок?

Будь-який тиск на вчителя чи примусова “відпустка за власний рахунок” є незаконними. У таких випадках потрібно звертатися до освітнього омбудсмена.

Контакти Служби освітнього омбудсмена:info@eo.gov.uaабо за посиланнямzvernennya.eo.gov.ua

3. Вступна кампанія та навчальний рік

Як відбуватиметься навчання у закладах освіти з 1 вересня?

З 1 вересня українські школи почнуть роботу в звичайному режимі, а закриття навчальних закладів можливо тільки в районах червоної зони. Зважаючи на карантин та обмеження, усім закладам освіти доведеться дотримуватися рекомендацій, які мінімізують поширення захворювання.

У закладах позашкільної, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів рекомендується:

  • входити та пересуватися по закладах освіти потрібно у масці, під час занять її можна не використовувати;
  • перед заняттями педагоги опитуватимуть учнів/студентів про самопочуття. При симптомах захворювань – направлятимуть на огляд до медпрацівника;
  • термометрія обов’язкова для персоналу, але не для учнів та студентів. Заборонено входити до закладів з температурою понад 37,2 С.
  • необхідно зменшити пересування учнів закладом: можна проводити всі заняття в одному кабінеті;
  • провітрювати класи після кожного заняття протягом 10 хвилин;
  • рекомендується проводити заняття на відкритому повітрі, за можливості;
  • розклад має починати і закінчувати заняття в різних класах у різний час;
  • у туалетах повинні бути антисептик, рідке мило, паперові рушники. Заборонено використовувати багаторазові рушники;
  • під час карантину заборонено харчування за типом “шведського столу” та з самообслуговуванням. У їдальні відстань між столами має бути не менше 1,5 м, за одним столом не більше 4-х осіб.

Коли стартує вступна кампанія для абітурієнтів у ВНЗ?

ЗНО для учнів 11-го класу стартує в середині серпня і закінчується до середини вересня. Вступна кампанія розпочинається наприкінці вересня і завершиться до середини жовтня.Докладніше тут:https://bit.ly/3bv1sDw

Чи можуть працювати приватні дитячі садочки?

Ні, не можуть. 12 березня 2020 року рішенням Уряду в Україні запроваджено карантин для усіх закладів освіти, незалежно від форми власності та сфери управління.

Докладніше тут:https://bit.ly/2Q4LXKg

Як відбувається навчання в інклюзивних закладах освіти?

Навчальний процес відбувається з використанням технологій дистанційного навчання.

FAQЯк працюватимуть заклади дошкільної освіти під час адаптивного карантину?

З послабленням карантину, у регіонах із задовільною епідеміологічною ситуацією, запрацювали дитячі садки.

МОН відповідає на поширені запитання щодо роботи дитсадків під час адаптивного карантину.

Як часто потрібно мити приміщення з використанням дезінфекційних засобів?

Поверхні варто дезінфікувати щонайменше раз на 2 години. У кінці зміни необхідно проводити вологе прибирання з використанням дезінфекційних засобів.

Вихователям під час прогулянки необхідно носити маску?

Так. Кожен, хто перебуває на території дитсадка, має користуватись масками чи респіраторами, крім дітей.

Є обмеження на кількість дітей в групі?

У групі кількість дітей не повинна перевищувати встановлені нормативи.

Дітям дозволено приносити свої іграшки?

Ні. У період карантину заборонено використання м’яких (м'яко-набивних) іграшок. Відповідно до Санітарного регламенту, дозволені іграшки обробляють дезінфекційними засобами. З Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів можна ознайомитись за посиланнямhttps://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0563-16

Чи можуть діти брати з собою питну воду?

Ні. Адже у дитсадки постачається вода, яка відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Вода, яку приноситимуть з собою діти, може не відповідати встановленим вимогам, тому брати з собою напій в дитсадок не можна.З наказом Міністерства охорони здоров'я України щодо вимог до питної води можна ознайомитись за посиланнямhttps://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0452-10

Як батькам забирати дітей з дитячого садка?

По завершенню дня, вихователь групи передає дитину батькам на території дитсадка, але не в будівлі. Батькам необхідно користуватись маскою чи респіратором під час перебування на території дитсадка. Передавати батькам дітей може помічник вихователя чи інша особа, визначена директором ЗДО. Але за кожною групою варто закріпити постійних вихователів і помічників.

Як захистити себе та рідних

Щоб уберегти себе та своїх близьких, необхідно чітко дотримуватися відповідних рекомендацій. Не займайтеся самолікуванням і одразу звертайтеся до сімейного лікаря, якщо відчули симптоми захворювання. У цьому розділі ми розкажемо вам про основні засоби профілактики від COVID-19, а також алгоритм дій у разі підозри на коронавірусну хворобу.

Онлайн-обстеження на COVID-19СимптомиПрофілактикаПро засоби індивідуального захисту

1. Онлайн-обстеження на Сovid-19

Ви можете пройти онлайн-тест на уточнення наявних або вірогідних симптомів захворювання. Будьте поінформовані.Пройти онлайн-тест

2. Дії людей з симптомами

  1. Залишайтеся вдома.
  2. Подзвоніть своєму сімейному лікарю.
  3. Опишіть йому симптоми, історію подорожей. Розкажіть про те, чи були ви в контакті з людьми, які потенційно можуть бути інфіковані.Розкажіть про результати опитування, а також уточніть, на які саме запитання Ви дали стверджувальну відповідь.
  4. Виконуйте інструкції свого лікаря.
  5. У невідкладних станах — температура вище 38, яка не збивається, та ускладнене дихання — терміново викликайте “швидку” за номером 103.

У разі виникнення запитань — звертайтеся за телефонами:

  • Урядова гаряча лінія: 15-45
  • Гаряча лінія МОЗ: 0 800 505 201
  • Гаряча лінія ЦГЗ: 0 800 505 840

3. Рекомендації щодо профілактики COVID-19

  • мити руки з милом понад 20 секунд;
  • не торкатися руками очей, носа, рота;
  • чхати й кашляти — у згин ліктя або прикриваючи рот і ніс серветками;
  • регулярно провітрювати приміщення;
  • дезінфікувати поверхні;
  • дотримуватися дистанції у 1,5 метри з людьми;
  • уникати рукостискань, поцілунків, обіймів.

4. Засоби індивідуального захисту

Закиньте гумки за вуха, розправте маску, щоб вона прикривала ніс та рот, обтисніть носову пластину.Маску слід змінювати, щойно вона стала вологою.Маску слід змінювати щочотири години.

Не можна чіпати зовнішню частину маски руками. Якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком.Не можна використовувати маску повторно.Не можна використовувати марлеві маски, вони не забезпечують належного рівня захисту.

Як знімати маску: не торкайтеся до її зовнішньої поверхні — зніміть маску за гумки, згорніть і викиньте у смітник.

Профілактика захворювань і зміцнення здоров'я

/Files/images/sche_foto/Малюнок.jpg

Міцний імунітет - запорука хорошого здоров'я. Підвищуючи його, можна вдвічі скоротити число простудних та інфекційних захворювань. Важливе значення у підтримці здоров'я має спосіб життя: відмова від шкідливих звичок, фізичне навантаження, збалансоване харчування.

Всі знають, що хворобу легше попередити, ніж лікувати. Але мало хто на ділі займається профілактикою. Слід уважно ставитися до свого здоров'я щоб не стати мішенню для більш серйозних захворювань. Не просто так лікарі вимагають, щоб ми робили флюорографію не рідше одного разу на рік, жінки проходити огляд у гінеколога. Деякі небезпечні хвороби значно легше піддаються лікуванню, якщо виявлено на ранніх термінах.

Дещо в плані профілактики ми можемо робити і самі. Наприклад, постаратися позбутися від шкідливих звичок, таких як куріння, переїдання, зловживання алкогольними напоями. Дорослу людину практично неможливо змусити робити зарядку. Але проходити щодня пару зупинок пішки ви, напевно, в змозі. Мало хто здогадується, що така прогулянка дозволяє позбутися від десятка потенційних недуг.

Важлива тема в справі зміцнення здоров'я - збалансоване харчування. Споживайте більше сирих фруктів і овочів - вони є джерелом вітамінів і мінеральних речовин, дозволяють зміцнити імунітет. Схожим чином діють кисломолочні продукти, які сприятливі для нашої кишкової мікрофлори. Особливо корисно козяче молоко та продукти його переробки: кисле молоко, йогурт, сир. Обов'язково споживайте рибу і морепродукти, що відрізняються високим вмістом фосфору. Це незамінна речовина у такій корисній, але нелегкій справі, як зміцнення здоров'я.

Багатохто розуміє під здоровим способом життя просто відмову від шкідливих звичок і заняття спортом. Насправді, здоровий спосіб життя – це набагато глибше поняття, це стиль життя і мислення. Для кожної людини – це щось особливе. Саме думки людини становлять основи здорового способу життя.

Основами здорового способу життя є регулярне і цілеспрямоване дотримання і виконання простих правил.

6 правил здорового способу життя:

1. Відмовитись від шкідливих звичок

Зауважмо, що звички дуже стійкі. Корисні звички зміцнюють здоров’я, захищають від негативних стресових впливів, розвивають людину фізично й розумово, допомагають формувати гармонійний розвиток особистості. Шкідливі – навпаки, гальмують її становлення. Тому Ви маєте залишити частину своїх звичок у минулому.

До шкідливих звичок також належить жування жуйки, фаст-фуд замість повноцінного харчування.

2. Підтримувати м’язи у тонусі

Піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, зарядки вранці ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими. Припинити їздити ліфтом, робити 10 000 кроків щоденно.

3. Загартовувати організм

Щоб запобігти простуді й підвищити імунітет, є загартовування. Моржування або обливання холодною водою взимку – це радикальні методи. Загартовування слід починати з прийому контрастного душу: три хвилини холодна вода, три – гаряча. Влітку можна обливатися холодною водою і купатися в джерелах.

До речі, вживання морозива – це теж загартовування. Так можна підготувати горло до низьких температур і уникнути простуд. Загартовування необхідне й дітям. Можна починати з обтирання вологим рушником. Треба відзначити, що загартовування – це не просто звикання до низьких температур, це підвищення терморегуляції тіла.

4. Вживати здорову їжу

Для декого здорова їжа – це овочі та молоко на сніданок, обід і вечерю. Але ж їжа має бути поживною, насиченою вітамінами і мінералами. Долучіть до Вашого щоденного раціону яйця (джерело білка, знижують ризик інфарктів та інсультів), банани (містять калій), чорницю (для очей і від старіння), зелень, овочі й фрукти. Завдяки свіжим фруктам і овочам, наприклад, винограду, яблукам, моркві, помідорам, огіркам ваші страви будуть ще смачнішими. А такими стравами як грибний суп, холодник (окрошка) та різні салати Ви не тільки насолодитеся, але і насититеся. З м’яса краще вибрати курятину – в ній міститься менше жирів, є селен і вітамін В. А з риби – лососину, вона допоможе знизити рівень холестерину, захистить від деяких видів раку. Корисно все, що готують з цілого зерна: коричневий рис, хліб, каші.

5.Позитивний настрій

Не зациклюйтеся на невдачах і промахах. Не вийшло встояти перед тортиком або тістечком, ну і Бог з ним! Не варто через це засмучуватися! Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися. Наприклад, під час занять у спортзалі, потрібно думати не про те, щоб швидше піти і рахувати хвилини, а займатися із задоволенням, з думками про те, що кожна вправа підтягує ваші м'язи .... Кожна вправа наближає Вас до ідеалу!

6.Правильний розпорядок дня

Це, перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягати і прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника - це означає, що ви виспалися.

Чому важливо висипатися? Хоча б, тому що існує прямий зв'язок між недосипанням і появою надмірної ваги.

Кiлькiсть переглядiв: 1377

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ГОГОЛІВСЬКЕ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНЕ ОБ'ЄДНАННЯ "ОПОРНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ- ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ - ЗАКЛАД ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ" ВЕЛИКОДИМЕРСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ БРОВАРСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Київська, 167, с. Гоголів Великодимерська ОТГ Броварського району Київської області

e-mail: gogoliv.school@gmail.com

Дата останньої зміни 01 Липня 2021

Фотогалерея